اتصالات لوله نیوپایپ و همچنین لوله های فولادی ضد زنگ در واقع گران تر از لوله های مسی هستند. با این حال، قیمت بالا نشان دهنده سطح بالای کیفیت است.

لوله های فولادی ضد زنگ قوی و مقاوم در برابر خوردگی هستند. لوله‌های فولادی ضد زنگ به دلیل توانایی مقاومت در برابر خوردگی، در مناطق مستعد به آن، مانند جوامع ساحلی، انتخاب ارجح هستند.

لوله های فولادی ضد زنگ در دو نوع انعطاف پذیر و سفت موجود است و در اندازه های مختلف موجود است. لوله ها با استفاده از کوپلینگ به یکدیگر متصل می شوند.

فولاد گالوانیزه یک لوله فولادی سفت و سخت و مقاوم در برابر خوردگی است که برای زهکشی، تامین آب و سایر اهداف استفاده می شود.

زمانی این ماده انتخابی برای لوله کشی منازل بود، با لوله هایی که با لایه ای از روی پوشانده شده بودند تا از زنگ زدگی جلوگیری کنند، اما امروزه برای تامین آب بسیار کمتر رایج است.

دلیل آن این است که لوله های فولادی گالوانیزه به خطر افتادن ایمنی آب، خوردگی و ایجاد زنگ زدگی که می تواند در طول زمان وارد جریان آب شود، شناخته شده است.

البته لوله های فولادی گالوانیزه کاملا کنسل شده اند. هنوز هم می توان از آنها برای خطوط گازرسانی استفاده کرد و استحکام آنها آنها را برای آن ایده آل می کند.

لوله های چدنی و لوله های فولادی گالوانیزه برای خانه ها و املاک تجاری در اوایل قرن بیستم رایج بود. امروزه به ندرت در ساخت و سازهای جدید گنجانده می شوند.

شما می توانید لوله های چدنی را با رنگ خاکستری تیره و استحکام آن تشخیص دهید. بیشتر برای مصارف فاضلاب و سایر زهکشی ها استفاده می شود.

بنابراین چه اتفاقی افتاد که محبوبیت لوله های چدنی را کاهش داد؟ اگرچه چدن بسیار بادوام و طول عمر بالایی دارد، اما مستعد زنگ زدگی و خوردگی نیز می باشد. با گذشت زمان، این بر توانایی آن برای حفظ یک منبع آب تمیز تأثیر می گذارد.

این نوع لوله ها تا حد زیادی با لوله های مسی یا PEX در تعمیرات لوله کشی مسکونی جایگزین شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *