یکی از قابل توجه ترین کاربردهای حنا در یزد برای محافظت از پوست در برابر عفونت ها و از بین بردن التهاب است.

نسل‌ها از این ماده برای سوختگی‌ها، زخم‌ها و خراش‌ها استفاده می‌شود، نه تنها به این دلیل که می‌تواند یک لایه محافظ در برابر عوامل بیماری‌زا و مواد خارجی اضافه کند، بلکه به این دلیل که توانایی خنک‌کنندگی طبیعی دارد که به معنای واقعی کلمه گرما را از پوست می‌کشد.

این باعث می شود که برای آفتاب سوختگی بسیار مفید باشد، با ظرفیتی مشابه ژل آلوئه ورا.

حنا همچنین بر اساس سنت های آیورودا می تواند تب را پایین بیاورد. هنگامی که افراد از تب بسیار بالا به عنوان یک علامت ثانویه بیماری دیگری رنج می برند، افزایش دما در سراسر بدن می تواند برای عملکرد اندام ها و فرآیندهای متابولیک خطرناک باشد.

پایین آوردن دمای کلی بدن ضروری است، و حنا می تواند این کار را با تحریک عرق کردن و به طور موثر شکستن تب انجام دهد یا به سادگی بدن را خنک کند و کمی تسکین دهد.

آب گیاه حنا همیشه به عنوان مفید بودن مورد ستایش قرار نمی گیرد، اما در واقع می توان برای تسکین سریع سردرد، آب این گیاه را مستقیماً روی پوست مالید.

اثرات ضد التهابی ترکیبات موجود در حنا به کاهش تنش و بهبود جریان خون سالم در مویرگ‌ها کمک می‌کند، که یکی از دلایل رایج سردرد و میگرن است.

در روشی مشابه محلول سردرد که در بالا ذکر شد، روغن حنا به صورت موضعی برای دردهای آرتریت و روماتیسمی استفاده می شود.

با افزایش سن، مفاصل ما دردناک تر می شوند زیرا غضروف ها و ماهیچه ها از بین می روند. این می تواند منجر به التهاب دردناک در بسیاری از قسمت های مختلف بدن شود.

با استفاده از روغن هنا در نواحی ملتهب یا آسیب دیده، می توانید دامنه حرکتی سالم تر و وسیع تری را برای حفظ یک زندگی فعال و شاد تضمین کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *